4 yaşında lakin pek çok bireye örnek oldu

Posted by

4 yaşındaki Deniz Kaya, ipek böcekleri ile gece gündüz ilgilenip koza üretiyor. Oğlunun ipek böcekleri sayesinde sorumluluk aldığını belirten anne Karel Kaya, “Böcekler sayesinde Deniz’in hayatı değişti” dedi.

Milas’a bağlı Balcılar Mahallesi’nde yaşayan Ahmet-Karel Kaya çiftinin 4 yaşındaki çocukları Deniz Kaya’nın ipek böcekleri ile dostluğu görenleri gülümsetiyor. Şimdi 4 yaşında olmasına karşın ipek böcekleri ile gece gündüz ilgilenip koza üreten Deniz Kaya, etrafında vaktini boşa geçiren pek çok bireye de örnek oldu.

“DENİZ’İN HAYATI DEDĞŞTİ”

İngilizce öğretmeni olan anne Karel Kaya, oğlu Deniz’in sorumluluk alması için ipek böceği aldığını belirterek, “Böcekler sayesinde Deniz’in hayatı değişti. Hem sorumluluk alıyor hem de üretmenin keyfini yaşıyor. Adeta arkadaş gibiler. Sabah kalktığında ipek böceklerine ‘Ggündaydın’, gece yatarken ‘iyi geceler’ diyor. Hatta arkadaşları ipek böceklerine ziyarete bile geliyor” dedi.

Anne Karel, “Maalesef çocuklar artık bilgisayarın başından kalkmıyor, telefonu ellerinden düşürmüyor. Deniz’in daha yararlı vakit geçirmesini sağlamak için ipek böceği aldık. Her gün ipek böceklerinin yiyeceği dut yapraklarını temin ediyor. Adeta onlarla konuşuyor. Sorumluluk sahibi olduğu üzere daha sağlıklı ve memnun bir hayatı var” diyerek ebeveynlerin çocuklarını boş oturmak yerine bu çeşit uğraşlar vermesini tavsiye etti. (İHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.