Ahmet Davutoğlu’ndan Erdoğan’a: Gelin, yüzleşelim

Posted by

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın 25 Temmuz’da TRT ekranlarında kendisi ve DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan hakkında sarf ettiği “Onlar o makamlara kendi layık oldukları için gelmediler. O makamlara getirildiler” kelamlarına toplumsal medyadan reaksiyon gösterdi.

Davutoğlu, “Sn. Erdoğan gelin, yüzleşelim! Siz prompter kullanın, ben yüreğimle konuşacağım” notu ile 26 Temmuz’da TV5’te ‘Kulis Ankara’ programındaki konuşmasının bir kısmını paylaştı.

Davutoğlu, görüntüde şunları söyledi:

“ERDOĞAN’DA HESAP VERMEYE HAZIR OLACAK”

  • Sayın Cumhurbaşkanının en büyük zaafı kibri, mutlak kudretti kendinde görmesi. Sahih bir Müslümanda olmaması gereken özellikler. Fatih, kadı önünde ayakta hesap verdi değil mi? O vakit Tayyip Erdoğan’da hesap vermeye hazır olacak. İhanet kavramını direkt şahsıma yönelik söylediği anda Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı yapmış biri olarak tüzel dava açmayı da düşünüyorum. Varsa elinde bir kanıt çıkarsın beni Divan-ı Harp’te yargılasın. Müslüman emin olan kişidir. Siz adalete ihanet ettiniz Sayın Erdoğan. Bakın çok ağır ve acı bir şey söyleyeceğim size, sizden emin değiller en yakınınızdakiler emin değil. Pak siyaset, beytülmal…

“BEN GELDİĞİM HİÇBİR YERE EMEKSİZ GELMEDİM”

  • Hz. Ömer hesap vermeye hazırdı kılıcını çektiler. biz kılıç çekmedik yalnızca, ‘Sayın Cumhurbaşkanı işler yanlış gidiyor Sayın Cumhurbaşkanım’ dedik. Hain ilan edildim. Hz. Ömer o kılıç çeken ashaba hain mi dedi? Sizin üzere düşünmeyen herkes hain mi? Tayyip Erdoğan’ın zihnindeki sadakat; körü körüne kendisine, şahsına sadakat… Asla benim sadakatim hesap vereceğim Allah’a, hukukuna hesap vereceğim millete ve inandığım değerleredir. Ben geldiğim hiçbir yere emeksiz gelmedim. Tırnaklarımla geldim. Uykusuz gecelerle geldim, çileli seyahatlerle geldim. Bedel ödeyerek geldim. Ne bir beyzadenin oğluyum ne de gerimde sermaye var. Toros Dağlarında bir babanın gurbet acılarıyla büyüdüm. 4 yaşımda kaybettiğim anama borçluyum ben helal sütü, daha sonra da beni büyüten anama borçluyum helal lokmayı. Diğer kimseye diyet borcum yok.

“SAYIN ERDOĞAN’A ÇAĞRIMDIR: YÜZLEŞELİM”

  • Bizler ayrıldıktan sonra Tayyip Erdoğan’daki değişimi herkes görsün. İstediği soruları sordursunlar. O prompter kullansın, ben hiçbir şey kullanmayacağım. Yüreğimle konuşacağım. Yüzleşmeye hazırım. Sayın Erdoğan’a çağrımdır: Yüzleşelim. Meydan okuyorum. Yüzleşelim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.