Ahu Yağtu, Cem Yılmaz’ı icraya verdi

Posted by

Cem Yılmaz’ın oğlu Kemal için eski eşi Ahu Yağtu’ya ödediği 10 bin dolarlık nafakayı mahkeme kararıyla 70 bin liraya düşürmesinin akabinde, Yağtu’dan istinaf atağı geldi. Yağtu kararın katılaşmadığını belirterek, “Kanunen nafakayı 10 bin dolar yatırmalı” diyerek komedyeni icraya verdi.

Komedyen Cem Yılmaz 2012 yılında model ve oyuncu Ahu Yağtu ile hayatını birleştirmişti. Evliliklerinde bir oğlu dünyaya gelen çift, 2013 yılında 20 aylık evliliklerini bitirmişti. Cem Yılmaz’ın, oğlu Kemal için aylık 10 bin dolar nafaka, Ahu Yağtu’ya 500 bin dolar tazminat ödenmesine karar verilmişti.

DOLAR ÖDEMEK İSTEMEDİ

Sekiz yıl boyunca oğlu için 10 bin dolar nafaka ödeyen Cem Yılmaz, dolar kurunun çok artışından sonra nafakanın azaltılması için İstanbul Aile Mahkemesi’ne başvurdu. Eski eşi Ahu Yağtu’ya dava açan komedyen nafakayı dolar bazında değil artık 40 bin lira olarak ödemek istedi.

Mahkeme, Cem Yılmaz’ın 10 bin dolarlık nafakanın azaltılması talebini kısmen kabul ederek 70 bin lira olarak belirlenmesine hükmetti.

Ahu Yağtu avukatı aracılığıyla kararı İstinaf Mahkemesi’ne taşıdı.

“KARAR KATILAŞMADAN 70 BİN LİRA YATIRDI”

Komedyen mahkeme kararı katılaşmadan nafakayı 70 bin lira olarak yatırınca da Ahu Yağtu, eski eşini icraya verdi. Ahu Yağtu nafakanın kanunen 10 bin dolar olarak yatırılması gerektiğini tabir ederek eksik kalan kısmın ödenmesini talep etti.

Cem Yılmaz’dan karşı atılım gecikmedi. İcraya bahis olan nafakayı mahkeme kararına nazaran yatırdığını belirterek hakkında başlatılan icra sürecinin kaldırılmasını talep etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.