AK Parti Sözcüsü Çelik’ten minimum fiyat açıklaması

Posted by

Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları:

İsveç ve Finlandiya’nın NATO başvurusu, Türkiye için prensiplere bağlı olarak NATO’nun genişlemesi kıymetlidir. Terör örgütlerine verilen dayanakları Cumhurbaşkanımız yüksek sesle tabir etti. 11 Eylül’den sonra terörizm net bir biçimde global gayret konusu olmuştur. Düşmanımıza verilen takviye hiçbir biçimde kabul edilemez. PKK’ya verilen takviyesi, bunlar DEAŞ ile gayret ediyor diye kılıfına oturtmakta kabul edilemez. 

NATO bir güvenlik örgütüdür ve NATO ülkesinin terör yapılarıyla temas içerisinde olmamalıdır. NATO’nun en büyük çabası terörizmle olmalı. Yakın vakte kadar 

“PKK’YA TAKVİYE KABUL EDİLEMEZ”

Türkiye bugüne kadar NATO içerisindeki vazifelerini, sorumluluklarını yerine getirmiş devlettir. Burada ne bize ambargo uygulanması ne de bizim düşmanlarımızın kabul edilmesi kabul edilemez. NATO’nun prensiplerine uygun davranan ülkeler kabul edilmelidir. İnsanlığa karşı kabahat işleyen terör örgütlerine dayanağı kesmenizi istiyoruz. 

Türkiye prensip olarak NATO’nun genişlemesine hiçbir vakit karşı çıkmadı. Sorun terör örgütlerine verilen dayanaklardır. İsveç’te Finlandiya’da verilen dayanakların, PKK’nın yaptığı şovların fotoğrafları var. Bir demokratik hukuk devletinin kabul edemeyeceği manzaralar. 

ATATÜRK HAVALİMANI’NA MİLLET BAHÇESİ

Daha evvel Sayın Kılıçdaroğlu ‘Bu benim projemdi’ dedi. Artık seferberlik halinde karşı çıkıyorlar. Böylesine tutarsız bir yaklaşım olabilir mi?

Hiç kimse kendi makûs siyasetine Atatürk’ü kalkan yapmaya kalkmasın. 132 bin 500 ağaç dikilecek. Her türlü vatandaşımıza hizmet edecek bir perspektifle hayata geçirilecek.

MISIR İLE OLAĞANLAŞMA

Mısırla olağanlaşma süreci devam ediyor, Dışişleri Bakanlığımız görüşmeleri başlatmıştık. 1 Haziran’da Hazine ve Maliye Bakanımız Mısır’a gidecek. Kardeş Mısır halkıyla ortak çıkarlarımız temelinde yakınlaşmamız devam edecek.

GENÇLİK ŞÖLENİ

Artık 2 günden az vakit kaldı. Bütün Türkiye’deki gençleri Adana’ya bekliyoruz. 8 yıl ortadan sonra gençlik şölenini gerçekleştireceğiz. Adana teşkilatımız ağır bir çalışmayla Türkiye’nin her tarafından gelecek kardeşlerimiz için hazırlanıyorlar. 

İSVEÇ’İN PKK’YA SİLAH TAKVİYESİ

PKK’ya gönderilen silahların bir kısmının maliyeti karşılanıyor. Bu sene İsveç, PKK’ya 226 milyona kadar takviye vereceklerini açıkladılar. PKK cephanesinde İsveç silahları ele geçiriliyor. İsveç Savunma Bakanı terör örgütünün üst seviye yöneticileriyle muhatap oluyor. Artık o NATO toplantısına katılacak oradan çıkıp terör örgütü yöneticileriyle görüşecek. Bu olmaz, bunun olmayacağına NATO karar vermeli. 

MİÇOTAKİS’E REAKSİYON: SIKINTINI TÜRKİYE İLE ÇÖZ!

Miçotakis Yunan medyasında da eleştirildi. Yunanistan’ın ABD’lileri izlediği halindeki yaklaşımın nasıl eleştirildiği güzel değerlendirilmeli. Hangi parlamentoda ne alkışlanmış bu değerli değil. Burada birtakım çelişkiler var. Biz natürel Amerikan senatosunu önemsiyoruz. Bir kongrede bir müttefikinizin öteki bir müttefikinize kelam söylediğinde alkışlanması çok gerçek değil. Rastgele bir komşumuz utanç verici bir şeydir, gidip de öbür parlamentolarda Türkiye’ye silah vermeyin diye yalvarmak hiçbir halde saygıdeğer bir durum olarak görülemez. Adalar üstünde uçuş dediğiniz şey sizin hava kuvvetlerinizin yaptıkları karşısında hava kuvvetlerimizin verdiği yanıttır. Yunanistan Kıyı Güvenliği ve FRONTEX göçmenlerin botlarını şişleyerek Akdeniz’de bu kadar insanın ölmesine yol açtı. Bu sorgulanmış mıdır? Kıbrıs sıkıntısında de hakkı gasp edilen KKTC’dir. KKTC hükümran bir devlettir, onlar duymasa da bu böyledir. Türkiye ile konuşacaklar, Türkiye ile problemlerini çözecekler. İsterse dünyanın bütün parlamentolarında alkışlansınlar. 

TABAN ÜCRET 

Bunu Çalışma Bakanımız sistemli olarak açılıyor, bir düzenleme yapıldıktan sonra çabucak ikinci düzenleme için çalışma başlamıyor. AK Parti olarak tüm talepleri yakından takip ediyoruz. Vatandaşlarımız için stratejiler üretiyoruz. Bu sabah da bir toplantımız vardı ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen talepleri değerlendirdik. Vatandaşlarımız şunu bilsin ki çeşitli toplumsal bölümlerden iletilen talepler bedellendiriliyor. 

KAYNAK: HABER7

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.