Bakan Koca: Salgınının son günlerindeyiz

Posted by

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca birinci resmi yurt dışı programını gerçekleştiren Azerbaycan Sıhhat Bakanı Teymur Musayev ile görüştü. Türkiye ve Azerbaycan Sıhhat Bakanlıkları ortasında iş birliği protokolü imzalanırken ikili ortasındaki görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

Görüşme sonrasında, 2022-2023 yıllarını kapsayan “Türkiye Cumhuriyeti Sıhhat Bakanlığı ile Azerbaycan Cumhuriyeti Sıhhat Bakanlığı Ortasında İş Birliği ve Yol Haritası” protokolü imza altına alındı. Aksiyon planının hayata geçirilmesi için de Ortak Çalışma Kümesi kuruldu.

AA’nın haberine nazaran, ‘Covid-19 salgınının son günlerinin yaşandığını’ belirten Koca, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Pandemi boyunca Sıhhat Bilim Şurası üyelerimiz nizamlı olarak bir ortaya gelerek bilgi ve deneyim paylaşımında bulundular. Birlikte hareket ederek büyük çaba verdiğimiz korona virüsü salgınının son günlerindeyiz. Umut ediyorum ki birebir dayanışma hisleri ile bu salgının bitişine de şahitlik edeceğiz. Yerli aşımız TURKOVAC ile dünyada kendi aşısını üreten öncü ülkelerden birisi olmanın haklı gururunu da yaşıyoruz. Aslında bu gurur iki kardeş ülkenin, bir milletin yani hepimizin. Bu vesileyle TURKOVAC aşısının faz-3 çalışmalarının Azerbaycan’da gerçekleştirilmesine ait göstermiş olduğunuz yakın iş birliğinden ötürü size ayrıyeten teşekkür etmek istiyorum.” (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.