Beyazıt’taki silahlı arbedede yaralanan Azerbaycanlı oyuncu vefat etti

Posted by

İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Beyazıt Çadırcılar Sokak’ta 23 Mayıs Pazartesi günü sabah saatlerinde silahlı arbede çıktı. Çatışmanın ortasında kalan Azerbaycanlı Kamran Dadashzade başına isabet eden kurşunla ağır yaralandı. Kamran Dadashzade tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde hayatını kaybetti.

Bir müddettir ailesiyle birlikte İstanbul’da yaşayan Kamran Dadashzade’nin dizi ve sinemalarda oyunculuk yaptığı ortaya çıktı. Azerbaycan Sumgayıt Devlet Dram Tiyatrosu oyuncu olan Dadashzade’nin Türkiye’de birçok dizide rol aldığı öğrenildi.

DHA’nın haberine nazaran 16 ve 20 yaşında iki kız çocuğu babası olan Dadashzade ek olarak da elektrik işleri işle uğraşıyordu. Kamran Dadaşzade’nin o gün elinde taşıdığı gereç çantası ile elektrik işlerini yapacağı iş yerine hakikat yürüdüğü ve çatışmanın ortasında kaldığı öğrenildi.

‘TANINAN VE ARANAN BİR YÜZDÜ’

Kamran Dadashzade’nin arkadaşı Ayhan Ünlü, “Çok kaliteli, çok düzgün bir insandı. Benim iki tane oyunumun direktörlüğünü yaptı. Azerbaycan’la ilgili iki tiyatro oyunu yaptık. Türkiye’de dizi ve sinemalarda rol aldı. Azerbaycanlı olduğu için tanınan ve aranan bir yüzdü. Mevti bizi çok derinden sarstı. O gün elektrik tesisat işi yapıyordu elinde çantayla işe gidiyordu. Çatışma sırasında iki kümenin ortasında kalıyor. Mermi başına isabet ediyor. Dün vefat etti. Güvenlik zafiyeti vardı” diye konuştu.

İstanbul Fatih’te pazartesi günü iki ‘esnaf grubu’ ortasında yaşanan silahlı çatışmada 1’i polis 7 kişi yaralanırken, 28 kuşkulu gözaltına alınmıştı. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.