Boji, kripto paraya dönüştü

Posted by

Toplu taşımada özgürce seyahat etmesi ve tüm İstanbulluların sempatisini kazanmasıyla geçen aylarda Türkiye’nin gündemine oturan fenomen köpek Boji, sokak hayvanlarının şartlarını güzelleştirmeyi amaçlayan bir kripto para projesine dönüştü.

şeffaflık temelinde topluluk odaklı bir proje olmayı hedefleyen Boji Token, süreç fiyatlarının bir kısmını sahipsiz hayvanların konakladığı barınaklara bağışlayan bir düzgünlük hareketi olarak hayata geçirildi.

Boji Token Türkiye Müdürü Ümit Coşgun, “Boji Token olarak temelde, hayvanlar için şartları uygunlaştırmayı ve dünyayı hayvanlar için daha âlâ bir hayat alanı haline dönüştürmeyi amaçlıyoruz. Bunu yaparken, blokzinciri teknolojisiyle geliştirilen projelerin tesirli olacağına inanıyoruz” dedi.

İŞLEM FİYATLARININ YÜZDE 2’Sİ BARINAKLARA

Boji Token, Binance Smart Chain olarak bilinen ve BEP20 olarak kısaltılan blokzinciri üzerinde çalışıyor. Piyasaya toplamda 700 trilyon adet sürülmesi planlanan Boji Token, süreç fiyatlarından kesilen yüzde 2’lik hissesi köpek barınaklarına dağıtılmak üzere, mama ve öteki muhtaçlıklar için bağış fonu olarak kıymetlendiriyor. Gerçekleştirilen süreçlerden elde edilen bütçeyle birinci etkinliklerini Tekirdağ Köpek Köyü’nde yaptıklarını belirten Ümit Coşgun, “Gönüllü insanların kişisel uğraşlarıyla kurulan köpek barınakları, birçok sahipsiz köpeğe yuva oluyor. Bilhassa son devirde ithal köpek mamalarının fiyatlarında görülen artış, gönüllüleri ve barınakları çok sıkıntı durumda bırakıyor. İstanbul’un fenomen köpeği Boji, çok kısa müddette herkesin sempatisini kazanmayı başardı. Boji Token projemizle, Boji’nin toplumda oluşturduğu etkiyi büyük bir yeterlilik hareketine dönüştürmeyi hedefliyoruz. Tekirdağ Köpek Köyü’nde gerçekleştirdiğimiz mama dağıtımı aktifliği hem barınak gönüllülerinin gereksinimlerini bir nebze de olsa karşıladı, hem de köpek dostlarımızı keyifli etti” tabirlerini kullandı.

Coşgun, Boji’nin İstanbul metrosunda pürüzlerden kaçmaya çalıştığı bir oyunun Boji Token internet sitesinden oynanabildiğini söyledi. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.