Bugün Bu 42 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Bugün, altcoin piyasasında birçok projenin çeşitli etkinlik, listeleme, güncelleme ve ortaklık haberleri ön plana çıktı. Yazının devamın, önümüzdeki saatlere planlanan önemli etkinlikleri bulabilirsiniz.

19 Mayıs altcoin piyasası etkinlik, ortaklık ve listeleme duyuruları

 • İklim finans firması Solid World, Polygon’un desteğiyle otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcıda ilk ileri karbon varlık havuzunu başlattı. Solid World CEO’su Stenver Jerkku, likidite havuzunda, projelerin esasen gelecekteki karbon kredilerini otomatik bir piyasa yapıcı tarafından belirlenen bir fiyattan önceden satabileceğini söyledi.
 • DeFi projesi Hector Network, Olympus DAO fork’u nedeniyle ikiye bölündü. Şu anda HIP 40 ile birlikte projeyi Fantom ağının taşınması tartışılıyor.
 • Bitcoin cüzdanı UniSat Wallet v1.1.20 sürümünü yayınladı. Güncelleme, MoonPay (BTC satın alma) ile entegrasyon, yanlışlıkla yanlış harcamayı önlemek için RBF’yi devre dışı bırakma gibi özellikleri içeriyor.

 • Ribbon Finance bünyesindeki türev ticaret platformu Aevo, kalıcı vadeli işlemlerin lansmanını duyurdu.
 • Sui mainnet V1.1.0 sürümü yayınlandı. Bu sürüm, protokol yapılandırmasını döndürmek için sui_getProtocolConfig yöntemini ekleyecek.
 • Osmosis, “Mesh Security” adlı yeni bir cross-chain güvenlik modelini duyurdu. Bu model, iki veya daha fazla ağda stake edilen varlıkları birleştirmek, böylece Cosmos ekosisteminin güvenliğini artırmak ve potansiyel güvenlik ihlallerini önlemek için tasarlandı. Grid Security’nin geliştirilmesi Axelar, Akash Network ve ATOM Accelerator DAO ile ortaklaşa Osmosis tarafından finanse edilecek.
 • Likidite protokolü Tokemak, dinamik likidite yönetim havuzunu (LMP) tanıtacak Tokemak V2’nin yakında piyasaya sürüleceğini duyurdu.
 • Metaverse oyun platformu MOBOX, DragonMO Genesis NFT airdrop planını başlattı. Airdrop Arbitrum ağını temel alıyor ve tüm ARB airdrop adresleri çekilişe katılabilir.

Ripple (XRP), haftanın öne çıkan altcoin projesi

 • KuCoin, Terra Classic (LUNC) Network’ün gas yakımını %0,2’den %0,5’e çıkarttığını duyurdu.
 • Polygon zkEVM, lansmanın bu yana TPS ile ilgili olarak %635 artış kaydetti. Veriler, TVL açısından %40’ın üzerinde büyüme ortaya koyuyor.
 • Cardano balinalarının cüzdan bakiyeleri, hafta içinde 154,75 milyon ADA’lık artış gösterdi.
 • PolySign CEO’su Jack McDonald, şirketin XRP işini genişletmenin yollarını araştırmayı planladığını paylaştı.
 • Grayscale, Ethereum ETF planlarını sonlandırmaya karar verdi. Şirketin geri çekilme hamlesi, ABD’deki artan düzenleyici baskıya dayanıyor.
 • Ripple (XRP), Güney Koreli borsa Bithumb’ta en çok işlem gören altcoin oldu. Messari raporuna göre XRP, %55’in üzerinde bir artışla 0,54 dolara çıkarak ilk çeyrekte altcoin piyasasından daha iyi performans gösterdi. İlginin arkasında, Kriptokoin.com olarak aktardığımız SEC davasından son gelişmeler yatıyor.
 • Mark Cuban, Elon Musk’ın kendi yapay zeka şirketini kurma ve “TruthGPT”yi (Open AI’nın ChatGPT’sinin aksine) yapma girişimini paylaştı:

Avalanche, Chiliz ve Arbitrum haberleri

 • Avalanche tabanlı DEX platformu Trader Joe çekirdek ekibi, JOE’yi durdurma kararını açıkladı. Yeni token veJOE olacak.
 • Arbitrum tabanlı Swaprum uygulamasında Rug Pull gerçekleşti, TokenSAPR projesi %100 değer kaybetti. Swaprum sosyal medya hesabını sildi ve dolandırıcı 1628 ETH’yi (yaklaşık 3 milyon) ele geçirdi.
 • Kripto veri sağlayıcısı PYOR, Castle Island Ventures, Hash3, Antler, Future Perfect Venture, Force Ventures tarafından yönetilen 4 milyon dolarlık bir başlangıç ​​finansman turunun tamamlandığını duyurdu.
 • Spot on Chain, bir balina adresinin Coinbase’e 6.16 milyon dolar değerinde 3.400 ETH aktardığını bildirdi.
 • Shiba Inu, Tangem ile işbirliği içinde piyasa süreceği soğuk cüzdanın ön satış tarihini 29 Mayıs olarak belirledi.
 • Chiliz (CHZ), CHILIZ 2.0 Chain’in temel özelliklerini ve gelecek planlarını açıkladı.

Etkinlikler

Meter Governance (MTRG), bu akşam saat 20:00’da Twitter toplantısı düzenleyecek.

Listeleme haberleri

BitMart, PalmPay (PALM)’i PALM/USDT çiftinde listelediğini duyurdu.

TradingView, Binance entegrasyonu ardından borsanın spot piyasa ticaretini kendi platformunda listeleyeceğini duyurdu. Buna SHIB, XRP, ADA vb. büyük kriptolarda dahil olacak.

Kripto para borsası QuickSwap, ORBS ve dTwap protokollerini entegre ettiğini duyurdu. ORBS, merkezi olmayan uygulamalar için altyapı hizmetleri sunarken, dTwap ise otomatik ve değişken getiri elde etme imkanı sağlar. Bu entegrasyon, QuickSwap kullanıcılarına daha fazla likidite ve verimlilik sağlayarak DeFi alanında gelişmeleri desteklemeyi amaçlıyor.

Güney Kore merkezli kripto para borsası Bithunm, Floki Inu (FLOKI)’yu listelediğini duyurdu.

Binance duyuruları

Binance, VIP Loan platformuna yeni ödünç verilebilir varlıklar olarak FXS, MKR, QNT, STG, MDT, OCEAN, HBAR, RIF ve CELR’yi ekledi.

SUI, FLOW, LDO, OCEAN, CTSI, SNX, UNFI, STG, VET, INJ ve JOE, platformun yeni teminat varlıkları olacak.

Binance Futures, USD₮-M-Link/USD vadeli işlem sözleşmesini delist edeceğini duyurdu. Binance, RDNT, TUSD ve USDC ile fiat para satın alma işlemlerini başlattı. Artık bu altcoin’ler ile BRL, EUR, NGN, PLN, RON, RUB, ZAR ve TRY satın alınabilecek.

Son olarak Binance, Gala (GALA) sözleşme yenilemesini tamamladı. GALA’nın (ERC20) para yatırma ve çekme hizmetleri artık açık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir