Bülent Ersoy’a asansörlü mezar yapılacak

Posted by

Bülent Ersoy’un babasının mezarı başında geçtiğimiz yıl yaptığı konuşma gündem olmuştu.

Mezarlığın kazıldığı sırada mezar başında siyahlar içinde oturarak bekleyen Ersoy, mezar yerini küçük buldu.

‘Ben standart mezara sığmam ki’ kelamlarıyla mezarlık kaygısını lisana getiren Ersoy, hafta sonu katıldığı bir açılışta muhabirlerin “Mezar yeriniz belirli mi? Evvelce planladınız mı?” sorusu üzerine, “Sayın İçişleri Bakanı’ndan istirham ettim. Evet, mezar yerim belli” dedi.

Bu açıklamaların ardından Ersoy’un menajeri Fevzi Siverek, mevzu hakkında konuştu.

“İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya teşekkür ederiz”

Siverek, “Normalde yaşayan bir beşere mezar yeri almak hem dinimiz gereği hem de yaşayan bir insanın alınan yere gömüleceğini düşünmek çok şık bir durum değil. Fakat malumunuz Türkiye’ de bir gelenek vardır. 4-5 kişilik bir aile kabristanı alınıp yapılır. Malumunuz Bülent Ersoy’un babasının defin süreci sırasında mezar başında bir bahis oldu. Bülent Hanım çok değerli İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya bir ricada bulunup, kendileri de teveccüh buyurmuş ve gereğini yapacağını söylemişler. Kendilerine hem kendi adıma hem de Bülent Hanım ismine sizin aracılığınızla teşekkürlerimi iletiyorum” tabirlerini kullandı.

“Bülent Hanım’ın mezarını asansörlü yapacağız”

Siverek, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bülent Hanım’a Zincirlikuyu’dan bir mezar yeri ayarlamışım. Fakat hayranları ulaşmasın diye biraz derin yapacağız. Derin yapacağımız için Bülent Hanım’ın mezarını asansörlü yapacağız. Asansörle aşağı indireceğiz. Asansör de şifreli olacak. Bir de mezarını sade yapacağız. Biliyorsunuz dinimiz de çok şatafata müsaade etmez. Allah gecinden versin doğal kimin ne vakit öleceği aşikâr olmaz. Şayet benden evvel hakkın rahmetine kavuşursa bu türlü bir projemiz var. Bülent Ersoy’u gömmek istemem tabi benim 27 yıllık hem dostum hem ailem. Bizden evvel vefat ederse 3 kişilik mezar yeri hazır.”


Mezarın maliyeti 1,5 milyon TL tutacak

Mezarın maliyeti hakkında da konuşan Siverek, “Bir bütçe ayırdık evet. Benim bu söylediğim mezarın bitmesi, sistemi vs. yaklaşık 1,5 milyon TL tutar” dedi.

Ersoy’a yapılan mezarın 10 metre derinlikte olacağı da öğrenildi.

Bülent Ersoy: Mezar yerim belli

Bülent Ersoy’un mezarlıktaki anları: Ben buraya sığamam ki


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.