Eski işverenini iş yerinde tabancayla öldürdü

Posted by

Diyarbakır’da bir kişi tartıştığı eski işverenini silahla vurarak öldürdü.

Olay, sabah saatlerinde Kayapınar ilçesi Fırat Mahallesi’nde meydana geldi.

Güvenlik şirketi sahibi Mehmet Sincar ile eski çalışanı Şakir Y., argümana nazaran, borç nedeniyle telefonda tartıştı. Daha sonra Şakir Y., Sincar’ın iş yerine giderek içinde akaryakıt bulunan bidonu kapıya bıraktı.

Sincar’a ilişkin arabası evvel yakmak isteyen Şakir Y., başaramayınca bu sefer üzerinde taşıdığı tabancayla iş yerine girdi. Burada 2 el ateş eden Şakir Y., geldiği arabayla de kaçtı.

Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Sıhhat gruplarınca hastaneye ağır yaralı kaldırılan Sincar, hayatını kaybetti. Sincar’ın cansız vücudu, otopsi için İsimli Tıp Kurumu’na götürüldü.

10 DAKİKA İÇİNDE YAKALANDI

Olay yerinde inceleme yapan gruplar, boş mermi çekirdeği buldu. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Kabahat Tedbire ve Soruşturma Ofis Amirliği gruplarınca etrafta kamera çalışması yapıldı.

Ekipler, şüphelinin kaçış güzergahını denetim edip, 10 dakika sonra otogar civarında olduğunu tespit etti. Harekete geçen takımlar, Şakir Y.’yi kaçtığı arabanın içinde yakalandı. Gözaltına alınan Şakir Y., emniyete götürüldü. Soruşturma sürüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.