HAVA DURUMU I Bugün hava nasıl olacak? 14 Eylül Çarşamba hava durumu

Posted by

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu hakkında, resmi Twitter hesabı üzerinden ve sitesinden günlük kestirimleri yayınladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Batı ve Orta Karadeniz kıyıları,Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Tokat, Muş ve Hatay etrafları, Adana ve Osmaniye’nin güney kesitlerinin lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların, Trabzon’un doğu ilçeleri, Rize etrafları ve Artvin’in kıyı kesitlerinde mahallî kuvvetli olması bekleniyor.

Peki bugün hava nasıl olacak? 14 Eylül 2022…

14 Eylül 2022 Salı hava nasıl olacak?

HAVA SICAKLIĞI:

İç ve doğu bölümlerde 2-6 derece azalacağı, öteki yerlerde kıymetli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor. RÜZGAR: Çoklukla kuzeyli, Akdeniz kıyıları, güneydoğu ve doğu bölümlerinde güney ve güneybatı istikametlerden hafif, orta sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güneybatıdan kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği iddia ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yapılan son değerlendirmelere nazaran; sağanak ve gök gürültülü sağanak halinde görülecek yağışların, Rize vilayet geneli ile Trabzon’un doğu, Artvin’in kıyı bölümlerinde kuvvetli(30-60 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI:

Rüzgârın, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güneybatıdan kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği varsayım edildiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.