İhaleler yandaşa! Pendik Belediyesi ihaleyi AKP aday adayına verdi

Posted by

Pendik Belediyesi’nin 5 Temmuz’da ihaleye çıkardığı, ilçedeki yeni parkların imali ve mevcut parkların revizyonuna ait çalışma 20 Temmuz’da bir yıllık kontrat imzalanmasıyla sonuçlandı.

Sözcü’den Hasret Güvemli’nin haberine nazaran; 312 kalem inşaat, 111 kalem peyzaj işinin müddeti, bir yıl olarak belirlendi.

BİR EVVELKİ YIL DA TIPKI ŞİRKET ALMIŞTI

Belediyenin 64 milyon lira yaklaşık maliyet belirlediği ihaleyi, 57 milyon 935 bin 865 TL’lik en düşük teklifi sunan Mavi Yeşil Turizm Besin İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kazandı.

AKP’li belediyenin geçtiğimiz yıl tıpkı iş için düzenlediği ihaleyi yeniden bu şirket 30. 4 milyon liraya almıştı.

AKP’DEN ADAY ADAYI OLMUŞTU

Mavi Yeşil Turizm Şirketi’nin ortakları Erol Bulut ve Hasan Alas. Şirketin yüzde 50 ortağı Erol Bulut 24 Haziran 2018 seçimlerinde AKP’den İstanbul 3. bölge milletvekili aday adayı olmuştu.

Bulut ayrıyeten, 15 Temmuz Gazileri Platformu’nun da başkanlığını sürdürüyor. Şirketin öbür ortağı Hasan Alas’ın ise eski AKP Eyüpsultan İlçe İdare Heyeti üyesi olduğu öğrenildi.

SEZEN AKSU AYRINTISI

15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Platformu Lideri Erol Bulut, geçtiğimiz aylarda Sezen Aksu’nun “Şahane Bir Şey Yaşamak” isimli müziğinde kullandığı “Selam söyleyin o bilgisiz Havva ile Adem” kelamları nedeniyle cürüm duyurusunda bulunmuştu.

Söz konusu kabahat duyurusu toplumsal medya büyük reaksiyon çekmişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.