İstek Kayaalp: Olimpiyat madalyası en büyük hayalim

Posted by

Başarılı sportmen mesleğiyle ilgili ise, “Hedefim natürel ki olimpiyatları altın madalya ile bırakmak. O gururu yaşayıp, olimpiyat madalyasıyla bu işi sonlandırmak en büyük hayalim” dedi.

Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası, Sırbistan’ın başşehri Belgrad’da sürüyor. Şampiyonada gayret edecek olan ulusal güreşçi İstek Kayaalp, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu. Mesleğinde 11 Avrupa şampiyonluğu, 4 Dünya şampiyonluğu bulunan rekortmen atlet, Dünya Şampiyonası’nda grekoromen tarz 130 kiloda altın madalya kazanarak ismini tekrar Türk güreş tarihine yazdırmak istiyor.

“HEDEFİM; 9’UNCU SEFER DE DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA MADALYA KAZANMAK”

Dünya Şampiyonası mesleğinde 4 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya bulunan ulusal güreşçi, şampiyona için hazırlıkların çok güzel geçtiğini vurgulayarak, “Yaz boyunca idmanlarımıza devam ettik. Son derece âlâ hazırlandığımı düşünüyorum. Aslında eksik olan kilomu da tamamladım. 130 kiloda mindere çıkacağım. İnşallah her şey düzgün olacak. Ülkemize altın madalya kazandırmak en büyük maksadım aslında. 9’uncu defa de Dünya Şampiyonası’nda madalya kazanmak amacım. İnşallah bunu gerçekleştiririm. Bu emeğimizin karşılığını almış oluruz” diye konuştu.

“OLİMPİYAT MADALYASIYLA BU İŞİ SONLANDIRMAK EN BÜYÜK HAYALİM”

32 yaşındaki başarılı atlet, 2024 Paris Olimpiyatları gayesinden de bahsederek, “Dünya Şampiyonası’nı da olimpiyat seviyesinde yapılan, daha güç bir tertip olarak düşünüyorum zira bütün düzgün rakiplerin geldiği bir turnuva. Olimpiyata nazaran 2 kat fazla rakip geliyor. Olimpiyatın bir kotası var sonuçta. Burada olimpiyattan daha âlâ rakiplerle güreşebiliyoruz. O yüzden daha şiddetli bir şampiyona. İnşallah buralarda muvaffakiyet kazanıp, olimpiyat yolunda emin formda ilerleyip, son güreşimizi olimpiyatta yapacağız. Olimpiyatta mindere çıkıp, bırakmak en büyük hayalim esasen. Buralar manidir bizim için. Buraları en âlâ halde geçmek, madalyaların habercisidir. Benim gayem tabi ki altın madalya ile bırakmak. O gururu yaşayıp, olimpiyat madalyasıyla bu işi sonlandırmak en büyük hayalim. Olmaz ise de yapacak bir şey yok. En yeterli formda çalışıyorum lakin nasip olmayacaksa üzülmeye de gerek yok. Her şey dünyada kalıyor. Biz elimizden geleni yapalım kazanmak için, takdir Allah’ındır. Olursa da hoş olur inşallah” açıklamasında bulundu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.