Kayseri’de 100 milyon TL’lik vurguna 5 tutuklama

Posted by

Kayseri Vilayet Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Gayret Şube Müdürlüğü grupları, R.Y. (58) ve oğulları G.Y. (30), A.Y. (20) ve S.Y.’nin (32) Kocasinan ilçesinde oto alım satım üzerine faaliyet gösteren bir şirket açarak birinci evvel piyasada itimat sağladıklarını öğrendi.

Takımlar, baba ve 3 oğlunun son aylarda yapmış oldukları ticari iş ve süreçlerde çek, senet, alım ve satım konularında ödemeleri aksatmak suretiyle vatandaşlardan 100 milyon TL haksız yarar elde ettiğini tespit etti.

Kaçacaklardı

Şüphelilerin kaçacağını belirleyen takımlar, operasyon düzenledi, 4’ünü de gözaltına aldı.

Operasyonda yapılan aramada 787 bin TL, 10 bin euro, bin 372 adet araç satış kontratı, 107 adet tapu, 70 adet çek, 1 adet ruhsatsız tabanca ile ajandalar ve dijital malzemeler ele geçirildi.

300 milyon TL’yi bulabilir

Yapılan incelemede vilayet içinden ve dışından yaklaşık 200 müştekinin daha olabileceği değerlendirilirken, haksız karla elde edilen ölçünün 300 milyon TL civarında olabileceği belirtildi.

Sıhhat denetiminden geçiren baba ve 3 oğlu, emniyete götürüldü.

2 kişi daha gözaltına alındı

Soruşturmayı derinleştiren takımlar, baba ve 3 oğlu ile birlikte 2 kişinin daha vatandaşları dolandırdığını tespit etti.

Operasyon düzenleyen gruplar, kuşkulu 2 kişiyi gözaltına aldı.

5 dolandırıcı tutuklandı

Emniyetteki süreçleri tamamlanan 6 kişi, geçirildiği sıhhat denetiminin akabinde adliyeye sevk edildi.

İHA’nın haberine nazaran adliyeye sevk edilenlerden G.Y., S.Y., A.Y., F.K. ve Ö.T. tutuklanırken; R.Y. ise isimli denetim koşuluyla özgür bırakıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.