Kılıçdaroğlu ‘masa ve adaylık’ sorusuna hangi cevabı verdi?

Posted by

Korkusuz muharriri Barış Yarkadaş, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir yandan 7 Ağustos tarihinde Ankara’da yapılacak olan ‘Altılı Masa’ toplantısına öbür yandan ise çıkacağı yurt seyahatine hazırlandığını belirtti.

TBMM tatilde olduğu için, salı günleri yapılan küme konuşması formatının bu sefer kent meydanlarına taşınacağını söyleyen Yarkadaş, “Kılıçdaroğlu halka meclis kürsüsünden değil, ‘Milletin Kürsüsü’nden seslenecek” dedi.

Yarkadaş eski bir CHP milletvekilinin Kılıçdaroğlu’na yönelttiği “Cumhurbaşkanlığına aday mısınız?” sorusuna “Adayım” karşılığı verdiğini aktardı.

Yarkadaş’ın aktardığına nazaran, CHP önderi altılı masayla ilgili olarak da, “İsmimin çıkacağına inanıyorum. Bir sorun yaşanmaz” dedi.

Yarkadaş yazısının devamında, “Kılıçdaroğlu’nun son vakitlerde açıkça ortaya koyduğu ve birçok bireyle paylaştığı net hali, aslında ‘Milletin Kürsüsü’nde ne anlatacağını da gösteriyor. CHP önderi, meydanlarda adaylığına ait güçlü bildiriler vermeye hazırlanıyor” değerlendirmesini yaptı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.