Kızının boğazını kesip oğlunu balkondan atan baba aranıyor

Posted by

Almanya’nın Hanau Kenti’nde 9 katlı bir binada yaşanan fecî vahşetin detayları netleşiyor. Dehşet olayın yaşandığı olayda, Hindistan kökenli ailenin problemleri olduğu ve annenin, çocuklarını alıp kısa müddet evvel Hanau’ya taşındığı belirtildi.

7 yaşındaki kızı Jannatveer ve 11 yaşındaki oğlu Mukhmanii ile Hanau’ya yerleşen annenin işe gittiği sırada, “çocuklarını toplumsal yetkililer aracılığıyla görebilme hakkı“ olan babanın konuta girdiği ortaya çıktı.

Annenin sabah 06.00’da işe gittiğini, çocukların da 08.00’de okulda olması gerektiğini bilen babanın, fırsat bulup meskene girdiği ve çocuklara saldırdığı öğrenildi.

7 yaşındaki kızının boğazını kesen baba, daha sonra oğluna saldırdı. 11 yaşındaki çocuk da, 9. kattan düşüp öldü. Babanın oğlunu attığı ya da kız kardeşinin boğazının kesildiğini görünce korkup atladığı sav ediliyor.

Römer Caddesi’deki binada incelemeler sürerken, komşuları ‘çığlıklar ve sonra vahim bir düşme- çarpma sesi duyduklarını’ anlattı. Katil zanlısı babanın, çocuklarını öldüreceğini evvel öteki yerlerde söylediği de öne sürüldü. Olayı duyunca büyük şok geçiren anne ise psikiyatri kliniğine kaldırıldı.

NEZARET ALTINDAYKEN YAPTI

Kentteki Türkler, aile problemli olduğu halde, neden tedbir alınmadığını soruyor. Olay yeri ise komşuların çiçek ve mumlarıyla matem yerine çevrildi.

Komşu Almanlar ve Türkler, “Bu olay insanı derinden yakıyor. Sözlerle anlatamıyoruz, yüreğimiz kanıyor. Ailenin, toplumsal dairenin nezaretinde olmasına karşın bu türlü bir şeyin yaşanmasını akıl almıyor“ sözlerini kullandı.

Cinayet zanlısı babanın öteki bir Avrupa ülkesine kaçtığı belirtiliyor. Hanau Polisi, babayı tanıyanların ve izini bilenlerin 06181- 10 01 23 numaralı telefona bilgi vermelerini istedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.