KPSS imtihan yorumları: 2022 Memurluk imtihanı GK-GY imtihanı kolay mıydı güç muydu?

Posted by

Milyonlarca adayın iştirakiyle gerçekleştirilecek KPSS lisans oturumları bugün başlıyor. KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek imtihanı öğlenden evvel KPSS Eğitim Bilimleri imtihanları ise öğlenden sonra saat 14:45 prestijiyle başlayacak. Kamu takımlarında bulunan açık takımları pahalandırmak isteyen adaylar imtihanlarda ter dökecek. Memurluk imtihanı olarak da tabir edilen KPSS oturumlarından sonra en çok merak edilen mevzuların başında KPSS imtihan yorumları geliyor. Adaylar imtihan heyecanıyla imtihanların nasıl geçtiğini anlamazken öbür, iştirakçilerin yorumlarını araştırıyor. Twitter başta olmak üzere birçok toplumsal medya ve memur platformunda imtihan yorumları tartışılıyor. Bizde sizler için KPSS’ye gelen yorumları derledik. Sizde imtihan hakkındaki yorumlarınızı aşağıda belirtmeyi unutmayın. Pekala KPSS imtihanı güç muydu kolay mıydı? İşte 2022 KPSS imtihan yorumları…

2022 KPSS İmtihan Yorumları

KPSS lisans oturumlarından olan Genel Yetenek-Genel Kültür, imtihanlarında adayların lisans eğitiminde aldıkları Türkçe ve Matematik bilgisini ölçmeye yönelik toplam 120 soru yöneltilir. Genel Yetenek ve Genel Kültür testinde 4 yanlış karşılık bir doğruyu götürmektedir. Genel Kültür, testinde memur adaylarına Tarih, Coğrafya, aktüel bilgiler ve vatandaşlık soruları yöneltilir. KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek oturumları saat 12.25 prestijiyle sona erecek. Bu dakikadan sonra gelen yeni imtihan yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.KPSS Oturumları Öğlenden Sonra Devam Edecek!

KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek imtihanları 12:15 prestijiyle sona erecek. KPSS imtihanları öğlenden sonra yapılacak Eğitim Bilimleri oturumlarıyla devam edecek. KPSS Eğitim Bilimleri imtihanları 14.45 prestijiyle başlayacak ve 100 dakika sürecek. Adaylara imtihanda toplam 80 soru sorulacak.

KPSS Sonuçları Ne Vakit Açıklanacak?

Kamu İşçisi Seçme İmtihanı sonuçlarının açıklanması ile birlikte adayların oturumlardan elde ettikleri puanlar belirli olacak. ÖSYM tarafından yayınlanan takvime nazaran imtihan sonuçları 2 Eylül tarihinde ilan dilecek. Adaylara imtihan sonuçlarına ait rastgele bir evrak gönderimi yahut mail ulaştırılmayacak. İmtihan sonuçları her yıl olduğu üzere bu senede ÖSYM Aday süreçleri Sistemi üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifre ile birlikte sorgulanabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.