Mehmetçik Vakfı vekâlet yoluyla kurban kesim bedeli muhakkak oldu mu?

Posted by

Diyanet tarafından yayınlanan dini günler takvimine nazaran Kurban Bayramı, 9 Temmuz 2022 Cumartesi gününe idrak edilecek.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala kurban kısmına dair ayrıntılar merak edilmeye başlandı.

Kurbanı kesip bağışlamak isteyenler, vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini araştırıyor.

Özellikle Mehmetçik Vakfı’na katkıda bulunmak isteyenler, “Mehmetçik Vakfı vekâlet yoluyla kurban kesim bedeli belirli oldu mu?” sorusunu gündeme taşıdı.

Peki, vekâlet yoluyla kurban kesim bedeli belirli oldu mu?

İşte ayrıntılar..

Mehmetçik Vakfı vekâlet yoluyla kurban kesim bedeli aşikâr oldu mu?

Mehmetçik Vakfı’ndan yapılan duyuruya nazaran; bankalar aracılığıyla yurt içinde son bağış tarihinin 8 Temmuz saat 12.30’da, yurt dışında da 6 Temmuz saat 16.00’ya kadar olduğu, vakfın online bağış sisteminden ise 9 Temmuz saat 18.00’e kadar bağışların kabul edileceği kaydedildi.

Kesilen kurbanlıkların etlerinin bir kısmının kesim bölgelerinde bulunan şehit yakınları, gazi ve engelli ailelerine taze et olarak, bir kısmının ise kurban etlerinden yapılan konserve kavurma formunda dağıtılacağı duyuruldu.

Vakfın tüm kurban bölümlerini imajlı kayıt altına aldığı, bağışçıların kesim yapıldığı anda SMS ve e-posta ile bilgilendirildiği ve daha sonra kurban vekaletinin verildiği imajların paylaşıldığı aktarıldı.

Bağış linki

Vatandaşların vakfın mutabakatlı olduğu bankaların Türkiye genelindeki şubelerinin kurumsal tahsilat ekranlarıyla internet bankacılığını kullanarak yahut “www.mehmetcik.org.tr” üzerinden kredi kartı aracılığıyla bağış yapabileceği bilgisi paylaşıldı.

Yapılacak açıklama Fed’in gelecek toplantılarda atacağı adımların ABD iktisadını resesyona sokup sokmayacağına ait belirsizliklere yanıt niteliğinde olacak. Faizleri içermeyecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.