Mersin’de IŞİD operasyonu: 3 gözaltı

Posted by

Mersin’in Faziletli ilçesinde IŞİD terör örgütü içerisinde silahlı faaliyet yürüttükten sonra yasa dışı yollardan ülkeye giriş yaptıkları belirlenen 3 kuşkulu gözaltına alındı.

Mersin’in Faziletli ilçesinde jandarma gruplarınca düzenlenen operasyonda IŞİD örgütü mensubu 3 kişi yakalandı. Örgüt içerisinde silahlı faaliyetlerde bulunan zanlıların yasa dışı yollarla ülkeye giriş yaptıkları saptandı.

Vilayet Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamaya nazaran, IŞİD terör örgütü mensuplarının Faziletli ilçesinde barındıkları bilgisi üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde belirlenen adreslere operasyon düzenlendi.

Operasyonda, İŞİD terör örgütünün kırsal takımı ile temaslı olduğu ve bir periyot örgüt içerisinde silahlı faaliyet yürüttükten sonra yasa dışı yollardan ülkeye giriş yaptıkları tespit edilen 3 kuşkulu gözaltına alındı.

Şüphelilere ilişkin adreslerde yapılan aramalarda ise çok sayıda dijital materyal ve doküman ele geçirildi. Gözaltına alınan 3 kuşkulu, sorgulanmak üzere Mersin Vilayet Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.