Sancaktepe’de mevt teğet geçti: Bu birinci değilmiş

Posted by

İstanbul Sancaktepe’deki ‘mucize’ çocuğa daha evvel de otomobil çarpmış.

Olay, dün akşam saatlerinde Mevlana Mahallesi’nde meydana geldi. Sokakta arkadaşlarıyla oynamak için karşıdan karşıya geçmeye çalışan 4 yaşındaki Halil Fener’in üzerinden cip geçti.

Cip şoförü çocuğu fark etmeden ilerlerken, cipin altından çıkan çocuk, ayağa kalkarak yol kenarındaki arkadaşlarının yanına gitti.

Olayın şaşkınlığıyla ne olduğunu anlayamayan küçük çocuğu gören yakınları ise koşarak geldi. Çocuğu denetim eden bir kişi, çocuğu kucağına alarak konuta götürdü.

“ÖLDÜ ZANNETTİM”

Araç altında kalan 4 yaşındaki Halil’in annesi Besile Fener, “Aşağıya inmek istedi. Ben bırakmadım. Sonra ısrar edince inmesine müsaade verdim. Aşağıdan bir ses geldi. Baktık ki çocuğa cip çarpmış. Daha öncede bir otomobil çarpmıştı. Bir kez de merdivenden düştü. Prematüre bebek. Daha öncede bir sene hastanede kaldı. Ben öldü zannettim. Görüntüyü izledim şok geçirdim” dedi.

”SÜRÜCÜLER BİRAZ DİKKATLİ OLSUNLAR”

Kazayı duyar duymaz torununun yanına koşan dede Mehmet Fener ise, “Yolun karşısına geçerken otomobil görmedi herhalde. Çocuk otomobilin altına girdi öbür taraftan çıktı. Bir şey olmadı çok şükür. Adam şoktaydı. Ben bir şey olmadığını söyledim. Şoförler biraz dikkatli olsunlar. Vurunca da kaçmasınlar” formunda konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.