Sevilla, Victor Nelsson’a talip oldu

Posted by

Transfer periyodunun başında Diego Carlos, Aston Villa’nın yolunu tutarken Barcelona ise uzun müddettir çabaladığı Jules Kounde transferini resmen bitirdi.

Katalan takımından yapılan açıklamada Jules Kounde transferi için Sevilla ile muahede sağlandığı açıklandı. Barça, bu transfer için Sevilla’ya 50 milyon euro ve birtakım bonuslarla bir arada 5 milyon euro ödeyecek. Fransız oyuncu ise 5 yıllık mukaveleye imza atacak.

Bu gelişmelerin akabinde Sevilla, takımına bir stoper desteği daha yapmak isterken rotasını yeniden Galatasaray’a çevirdi.

Monchi Nelsson’da ısrarcı

Sevilla Sportif Yöneticisi Monchi’nin Marcao’dan sonra bu kere Galatasaray’dan Victor Nelsson transferi için ısrarı sürüyor. İspanyol basınından Fichajes’in haberine nazaran, Sevilla Sportif Yöneticisi Monchi, Galatasaray’da Marcao ile güzel bir ahenk yakalayan Nelsson’u Sevilla’ya getirmek istiyor.

Monchi, Danimarkalı stoperi takıma katarak Marcao’nun performansını en üst düzeyde tutup savunmadaki ahengi sağlama planları içerisinde.

Galatasaray sıcak bakmıyor

Galatasaray’ın ise Marcao’nun ayrılışından sonra Nelsson’un da satılmasına sıcak bakmadığı kaydedildi. Sevilla’nın önümüzdeki günlerde 23 yaşındaki savunmacı Victor Nelsson için teşebbüste bulunacağı da sav edildi.

Danimarkalı savunmacı, geçen dönem Galatasaray formasıyla istikrarlı bir performans ortaya koyarken oynadığı 48 maçta 1 gol attı ve 1 asist yaptı.

7 milyon euroya gelmişti

Victor Nelsson, geçen dönemin başında Danimarka takımı Kopenhag’dan 7 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Galatasaray’a gelmişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.