Trabzonspor’da yoğun mesai! Transferden fazla çaba harcanıyor

Posted by

Trabzonspor’da yönetimi yaz döneminde yoğun bir mesai bekliyor. Şampiyonluk döneminde ‘yeni sezon planımız’ hazır mesajını veren ve transfer listesini oluşturan idareciler, kemik kadrodaki oyuncularını kaybetmekle karşı karşıya kalabilir.

Hatta bu kayıplardan biri resmi olmasa da yaşandı. Bordo-mavili takımın şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan Nwakaeme ile birçok kez pazarlık masasına oturan yönetim anlaşma sağlayamadı ve masadan kalktı. Böylece Fırtına, lig, kupa ve Avrupa’da 36 maçta forma giyen ve 15 gol, 11 asistle önemli bir katkı veren oyuncusuna veda kararı aldı.

Ayrılıklar sadece bununla sınırlı kalmayabilir. A Milli Futbol Takımı’nın kampına katılmadan önce kaptan Uğurcan Çakır da ‘Kariyerime Avrupa’da devam etmek istiyorum. Gönlüm de Premier Lig’den yana’ açıklamasını yapmıştı. Eğer iyi bir teklif gelirse Çakır da yuvadan uçabilir.

Abdülkadir Ömür için de durum aynı. Daha önce de Avrupa’dan birçok teklif almasına rağmen Trabzonspor’da kalan milli futbolcu bu kez veda edebilir. Geçen sezona iyi başlayamasa da devamında eski günlerini hatırlayan Ömür, Avrupa kulüplerinin radarına girmeyi başarmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.