Hakan Aysev, ‘Atatürk’ filminde sesinin izinsiz kullanıldığını açıkladı: İsmim de yazsaydı keşke…

Opera sanatçısı ve tenor Hakan Aysev, Aras Bulut İynemli’nin Atatürk’ü canlandırdığı “Atatürk 1881 – 1919” filminde, bir sahnede kendisinden habersiz sesinin kullanıldığını açıkladı. Bir albüm projesi için seslendirdiği ‘Çanakkale Türküsü’nün filmin son sahnesinde kullanıldığı görünce şaşırdığını belirten Aysev, “Filmde yer almaktan onur duydum, herhangi bir talebim de yok ama ismim de yazsaydı keşke!” dedi.

Hürriyet’ten Mehmet Üstündağ’ın haberine göre, Aysev, “Albümün yapım şirketinden mutlaka izin alınmıştır ve telifleri de ödenmiştir, buna şüphem yok. Zaten benim de herhangi bir maddi talebim yok” ifadelerini kullandı.

‘NEZAKETEN BANA DA SÖYLENEBİLİRDİ’

Aysev, kendi adının hiçbir yerde geçmemesine tepki göstererek, “Atatürk sevgimi kimseyle tartışmama gerek yok. ‘Ata’mızın Sevdiği Şarkılar’ albümü için iki şarkı söylemiştim. Birisi de bu türküydü. Büyük onur duydum bu filmde yer almasından, çok da mutlu oldum ama nezaketen bana da söylenebilirdi. Hatta belki ismim de yazılabilirdi. Buna kırıldım bir tek” diye konuştu.

Yapım şirketiyle henüz konuşmadığını belirten Aysev, “Ben öyle çok profesyonel değilimdir, neyi imzaladığıma bakmam bile. Atamızın manevi hatırası için albümde yer almak benim için büyük gururdu. Bu kadar büyük uluslararası bir yapım, elbette her türlü yasal izni almıştır diye düşünüyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx