Hamas’tan infaz tehdidi: Görüntüleri yayınlayacağız

İsrail ile Filistinli örgütler arasındaki gerilim tırmanırken Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’ndan kritik bir açıklama geldi.

Tugayın sözcüsü Ebu Ubeyde, “Bu saatten itibaren evlerinde güvende olan insanlarımızın uyarı yapılmadan her türlü hedef alınmanın, sivil rehinelerimizin infazıyla karşılanacağını duyuruyoruz” dedi.

İnfazları sesli ve görüntü bir şekilde çevrimiçi olarak paylaşacaklarını ifade eden Ubeyde, İsrailli esirleri güvende tuttuklarını ve “İslami talimatlara uygun hareket ettiklerini” savundu.

İSRAİL-FİLİSTİN HATTINDA YAŞANANLAR

İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e yönelik “Aksa Tufanı” isimli kapsamlı saldırı başlattığını açıkladı.

Gazze’den İsrail yönüne binlerce roket atılırken, silahlı gruplar bölgedeki yerleşim yerlerine girdi. Buna karşılık İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlattığını duyurdu. Karşılıklı saldırılar devam ederken çok sayıda kişi hayatını kaybetti, binlerce kişi yaralandı.

İsrail cephesinden Gazze’de yaşayan sivillere yönelik “bölgeyi terk etme” çağrıları yapılırken Başbakan Binyamin Netanyahu artık bir savaşın içinde olduklarını vurgularken Hamas’a verilecek yanıtın çok sert olacağını, Orta Doğu’nun tamamen değişeceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx