İmamoğlu’ndan ‘CHP genel başkanlığına aday mısınız’ sorusuna yanıt!

Haliç Su Sporları Merkezi açılışına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu CHP için yeniden değişim vurgusu yaptı.

“MENZİLE YÜRÜMEK HUSUSUNDA NET OLARAK KARARLIYIM”

“Değişim konusundaki fikrimde net olarak kararlıyım” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

“Menzile yürüme hususunda net olarak kararlıyım. Asla kişilere bağlı bir düzene değil, kalıcı bir demokrasi düzeninin bu ülkede var olması için, bunun partimizde de var olması yönünde kararlıyım. İstanbul’da değişim nasıl çok güzel bir sonuç verdiyse eminim ki siyasetteki bu anlamda değişim, hele muhalefette ve kendi partimden başlayan bu kıvılcımın Türkiye’ye çok iyi geleceğini çok iyi görüyorum.”

“CHP GENEL BAŞKANLIĞINA ADAY MISINIZ?”

İmamoğlu “CHP genel başkanlığına aday mısınız” sorusuna da yanıt verdi. İmamoğlu, “Benim aday olduğum tek şey var… Ülkemizde, aynı İstanbul’da olduğu gibi büyük bir değişim” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NUN SÖZLERİ HATIRLATILDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun SÖZCÜ TV ekranlarında  yayınlanan Liderler Özel programında, “Belediye başkanları, seçildikleri belediyelere hizmet etmek durumundalar. Onu oradan alıp başka bir işe verelim, bu siyasetin temeline aykırıdır” değerlendirmesi de hatırlatılan İmamoğlu, “Televizyon ekranları üzerinden ya da mikrofonları üzerinden tutarlı duruşumun yanı sıra bir başka tutarlı duruşum da ekranlar üzerinden başta siyasi partimin genel başkanı veya diğer fertlerine mesaj yollamayı yanlış buluyorum. Buralardan mesaj yollamak değil, karşılıklı konuşmanın daha doğru ve tutarlı olacağını düşünüyorum.” diye konuşmuştu.

KAYNAK: SÖZCÜ.COM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir