Londra’da anne ve iki kızına asitle saldıran şüphelinin fotoğrafı yayınlandı

İngiltere’nin başkenti Londra’da arabaları içinde oturan bir anne ve iki kızına gerçekleştirilen asitli saldırı ülkede korku ve paniğe neden oldu. Olayda, beş polis memuru ve yardım etmeye çalışan dört kişi hafif şekilde yaralanırken anne ve kızındaki yaraların kalıcı olabileceği açıklandı. Polis, saldırganın fotoğrafını paylaşarak “ona kesinlikle yaklaşmayın” uyarısında bulundu.

“KURBANLARI TANIYARAK HEDEF ALDI”

Metropolitan Polis Şefi Mark Rowley, yaptığı açıklamada şüphelinin kurbanları tanıdığını ve hedef aldığını söyledi. Endişeleri anladığını ancak bu gibi olayların son derece nadir gerçekleştiğini belirten Polis Şefi, bunun bir terör saldırısı olmadığını belirtti. Saldırgan bütün gece helikopterlerle arandı ancak henüz yakalanamadı. Arama çalışmaları devam ediyor.

“GÖRÜRSENİZ UZAK DURUN”

Polis, asitle saldıran adamın fotoğrafı ve kimliği yayınlandı. Yetkililer vatandaşlara, “Abdül Şükür Ezedi isimli kişiyi görürseniz uzak durun” diyerek uyarıda bulundu. 35 yaşındaki adamın yüzünde çok ağır bir yara olduğu dikkatlerden kaçmadı.

SALDIRGANIN SİCİLİ KABARIK ÇIKTI

Asitli saldırgan Ezedi’nin sicilinin kabarık olduğu ve daha önce cinsel saldırı gerçekleştirdiği de ortaya çıktı. İngiliz siyasetçiler Ezedi’nin sınır dışı edilmesi gerektiğini açıklarken, Afganistan’dan ülkeye giriş yapan adamın cinsel saldırı suçlarına rağmen ülkede kalmasından dolayı ülke yönetimini suçladı.

Polis, “Eğer Ezedi’yi görürseniz hemen polisi arayın. Ona kesinlikle yaklaşmayın” dedi. Yetkililer Ezedi’nin yeriyle ilgili bilgi verebilecek olanlardan yardım talep edildi.

SALDIRIYA UĞRAYANLARIN TEDAVİLERİ SÜRÜYOR

Saldırıya uğrayan çocuklardan birinin sekiz diğerinin üç yaşında olduğu açıklandı. Anne ve küçük kızın yaralarının “kalıcı” olabileceği ifade edildi. 31 yaşındaki yaralı anneye yardım eden görgü tanıklarından biri, kadının “Göremiyorum, göremiyorum” diye ağladığını söyledi.

İngiliz Polis Teşkilatı, her yerde saldırganı arıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx