Nostradamus’un Tüyler Ürperten Kehaneti İsrail – Filistin Savaşı mı?

Michel de Nostradame, daha yaygın bilinen adıyla ‘Nostradamus’ dünyanın en ünlü kahinleri arasında yer alıyor. İsrail ile Filistin arasında başlayan savaş ise Nostradamus’un tüyler ürpertici bir kehanetini daha akıllara getirdi. 

Ölümünün üzerinden yüzlerce yıl geçti ancak insanlar dünyanın en ünlü kahinleri arasında gösterilen Nostradamus’un kehanetlerini takip etmeyi sürdürüyor.

Kehanetleri en çok konuşulan isimlerden biri olan Nostradamus’un 2023 yılı için söyledikleri ise çok çarpıcı.

İngiliz Daily Star’ın haberine göre, Les Prophéties adlı kitabında Adolf Hitler’in yükselişinden John F. Kennedy’nin vurulmasına kadar son 100 yıldaki bir dizi olayı doğru tahmin eden Michel de Nostradame bu yıl ise “büyük bir savaş” çıkacağını söylemişti.

Nostradamus, 450 yıldan daha uzun bir süre önce yayımlanan eserinde 2023’ten, “Yedi ay Büyük Savaş, insanlar kötülük yapmaktan öldü” şeklinde söz etti.

Bu endişe verici kehanetin Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrasında ortaya çıkacak çatışmalardan başlayacak benzeri bir çatışmayı ima edebileceği düşünülüyordu.

Ancak önce Hamas’ın İsrail’e karşı başlattığı, ardından İsrail’in de operasyonla karşılık verdiği olaylar yerini savaşa bıraktı.

Nostradamus’un kehaneti her ne kadar endişe verici olsa da, ünlü kahinin söylediklerinin hepsinin gerçekleşmediğini unutmamak gerekiyor.

Örneğin Nostradamus geçen yılı işaret ederek bir asteroit çarpması öngörmüş ve yapay zekalı robotların 2022 yılı sonuna kadar dünyayı ele geçireceğini söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx