Türklerin Gözdesi Bu Altcoin Dalışa Geçti: Boğalar Yoruldu mu?

Solana bu hafta yüzde 27’lik bir yükselişle diğer tüm mavi çiplerden daha iyi performans gösterdi. Ancak altcoin son 24 saat içinde yüzde 9’un üzerinde düşüş yaşadı. Analistler birkaç haftalık rallinin bir fiyat düzeltmesi olduğunu söylerken Solana kazançlarını geri veriyor.

Ralli sadece bir fiyat düzeltmesi miydi?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Solana, Ekim ayında %50’lik bir kazanç elde etti. Ayrıca, yılbaşından bugüne %250’nin üzerinde muhteşem bir artışla adeta piyasanın da gözdesi oldu. Bu süreçte diğer tüm mavi çip kripto para birimlerinden daha iyi performans gösterdi. Bununla birlikte, CoinGecko’ya göre Solana son 24 saat içinde %9’un üzerinde düşüş yaşadı Bazı analistler, altcoin fiyat rallisinin uzun bir değer düşüklüğü döneminden kaynaklanan bir fiyat düzeltmesi olduğunu ileri sürüyor.

CoinShares Araştırma Analisti Max Shannon, Solana’nın Bitcoin’in yükselişine otostop çektiğini söylüyor. Ayrıca, “rallinin öncelikle hype kaynaklı olduğunu” belirtiyor. YouHodler Piyasalar Şefi Ruslan Lienkha ise “token uzun bir süre boyunca değerinin altında kaldığı için son artış daha çok bir fiyat toparlanmasına benziyor” diyor. Bu bağlamda Lienkha verdiği demeçte, altcoin için şu hususlara dikkat çekiyor:

Solana, FTX’in patlamasından sonra değerinde dramatik bir düşüş yaşadı. Ayrıca, token bu yılın başından itibaren kripto piyasasındaki yükseliş trendini kaçırdı.

Solana’nın güçlü geliştirici temelleri var!

Ryze Labs Kurucu ve Yönetici Ortağı Matthew Graham, Solana’nın ardındaki güçlü geliştirici temellerine işaret ediyor. Buradan hareketle Graham, şu değerlendirmeyi paylaşıyor:

Solana, ilk günden itibaren benzersiz platformlar ve ürünler piyasaya sürecek geliştiriciler arasında zihin payı kazanma misyonuyla yola çıktı. Fiyat hareketi, Solana’yı faydalı ürünlerle dolu canlı bir ekosistem haline getiren mühendislikten topluluk geliştirmeye kadar yapılan çalışmaları yansıtıyor. Solana’nın ivmesinin yavaşladığını düşünmüyorum.

Max Shannon’a göre altcoin projesi hala sessiz

CoinShares’ten Max Shannon ise altcoin Solana’nın metriklerini “işlemlerden, TVL’den, ücretlerden, gelirlerden ve geliştirici sayılarından elde edilen sabit büyüme ile” hala sessiz olarak görüyor. Shannon, bu görüşlerini ise şu şekilde ifade ediyor:

Bilinçli yatırımcılar, izole ücret piyasalarının sessiz gelişmelerine ve uygulanmasına, spam işlemlerle mücadele etmek için Jito-Solana’nın tanıtılmasına ve Firedancer’ın bir ağ olarak istikrarını, performansını ve ölçeklenebilirliğini artıran bağımsız bir doğrulayıcı istemci olarak geliştirilmesine güveniyor olabilir. Aksi takdirde, zirveden dibe %94’lük düşüşün onu ne olursa olsun cazip bir teklif haline getirdiğinden şüpheleniyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx