Makro Guru O Altcoin’den Vazgeçmiyor: Güneş Elbet Doğacak!

Makro guru Raoul Pal, Solana’yla ilgili şifreli bir paylaşım yaptı. Verdiği mesajla efsane trader, Solana üzerindeki bahsini ikiye katlıyor. Verdiği mesaja göre Pal, altcoin projesinin geleceğinden oldukça umutlu.

Makro Guru: Güneş elbet Solana’nın da üzerine doğacak!

Ünlü ekonomist Raoul Pal’ın şifreli paylaşımına göre, geçtiğimiz ayın düzensiz büyümesinin ardından bir gerçeklik anı olarak adlandırılabilecek bir şeyle karşı karşıya kalan Solana için ileride bir boğa koşusu olabilir. Pal’a göre, Güneş SOL’un üzerine de doğacak. Bu yüzden Pal, yatırımcıların “programa sadık kalmaları” gerektiğini söylüyor. Makro guru, Solana’nın 92,92 dolar aralığındaki direnç bölgesinden ayrılmak zorunda olduğunu gösteren bir grafik paylaştı. Bu bağlamda Pal, bir grafik eşliğinde şu ifadeleri kullandı:

Programa sadık kalın… Elbet güneş SOL’ün üzerinde de doğar. Günlük grafik mükemmelliği mi? Belki, sadece belki.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Solana, yılın başından bu yana 79,07 dolara kadar düştü. Bununla birlikte Solana, kripto kışının başlangıcından bu yana tarihi dalgalanmalarından birinde fiyatını %700’den fazla artırdı. Bu yüzden de 2023 yılında piyasanın en iyi performans gösteren kriptoları arasında yerini aldı. Solana’da devam eden toparlanma, geçtiğimiz yıl ulaştığı 125 dolarlık zirvesine göre hala daha zayıf. Raoul Pal, paylaştığı grafiğe göre, kripto paranın boğa evresi için çok önemli bir ipucu olduğunu düşündüğü Log Chart Perfection’ı sorguluyor.

Altcoin projesinin boğa parlaklığı nasıl?

Solana’nın akıllı telefonu Saga’nın ikinci iterasyonu şu anda teknoloji dünyasında büyük bir çıkış yaptı. Dolayısıyla, şu anda Solana için pek çok şey olumlu yönde iyi gidiyor. Raoul Pal her zaman Solana’nın en büyük savunucularından biri oldu. Hatta ana rakibi Ethereum’un (ETH) bile önüne geçirdi. Daha önceki yorumlarında Raoul Pal, Solana’yı Apple’ın Blockchain ekosistemleriyle karşılaştırdı. Bunun yanında rakibi olan Ethereum’u Android olarak etiketledi. Böylece, protokolün günümüz Web3 dünyasında etkileyici bir yere sahip olduğunu vurguladı.

Diğerlerinin yanı sıra uzmanlara göre, DePin, NFT’ler ve DeFi teklifleri peşinde koşan yeni ekosistemlerin ve toplulukların büyümesi, Solana’yı büyümeye hazır en saygın ağlardan biri olarak konumlandırıyor.

SOL teknik görünümü: Yukarı yönlü ivme artıyor!

Teknik analist Victor Olanrewaju, Solana’nın kısa vadeli teknik resmini değerlendiriyor. Ayılar fiyat hareketini kontrol ettiği için altcoin 23 Ocak’ta 79 dolara kadar geriledi. Ancak 90 doların üzerindeki bir hareket, düzeltme aşamasının tamamlanmış olabileceğini gösteriyor. Ayrıca, Para Akışı Endeksi (MFI) 60,64’e yükseldi. Bu da alım baskısında bir artışa işaret etti. Bu veri uçmaya devam ederse, SOL’un başka bir düşüşe direnç göstermesi mümkün. Bu arada, Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) da bu eğilimi doğruladı. Yazı sırasında MACD pozitif bölgeye yükseldi. Bu da yukarı yönlü ivmenin arttığını gösteriyor.

SOL 4 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, traderların 94,56 dolarlık bariyere dikkat etmeleri gerekecek. Alıcılar fiyatı bu direncin üzerine çıkarırsa, altcoin fiyatının 100 dolara çıkması mümkün. Ancak bunun yapılamaması, fiyatı 90 doların altına geri gönderebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx